fbpx

Výhody nebankovní půjčky

Nebankovní půjčka

Nebankovní půjčky jsou stále mezi lidmi oblíbenější, to je dáno zejména zvyšující se nedostupností bankovních úvěrů. Tento trend nabral na obrátkách po zavedení nového zákona o spotřebitelském úvěru do praxe. Ten klade na klienta ale i poskytovatele vyšší nároky, ať už se jedná o komplexní prověření bonity, schopnost splácet nebo historie platební morálky klienta kontrolované v dostupných bankovních i nebankovních registrech. K tomu přidejme zpřísněný dohled České národní banky a máme tu pro širokou veřejnost téměř nedostupné bankovní půjčky. Jistá míra zpřísnění se nevyhnula ani nebankovnímu sektoru, nicméně šance na získání úvěru u nebankovního poskytovatele je nesrovnatelně vyšší. Jaké jsou výhody a nevýhody nebankovních půjček? Jaké kolují mýty a na co si dát pozor?

Nebankovní půjčka bez registru

Bezesporu největším mýtem a také nejvyhledávanější frází je nebankovní půjčka bez registru. Všichni registrovaní poskytovatelé půjček, ať už bankovní nebo nebankovní, mají povinnost klienta prověřit v registrech jako je například Solus nebo BRKI/NRKI (bankovní registr klientských informací/nebankovní registr klientských informací). Na základně těchto registrů si poskytovatelé vyměňují informace o bonitě a důvěryhodnosti svých klientů. Zatímco banky obvykle netolerují jediný negativní záznam v registru, nebankovky často některé záznamy tolerují nebo přehlíží. Klienti, kteří neuspěli s žádostí o půjčku v bance, tak mají větší šanci peníze získat, ale zcela bez registru je v dnešní době nemožné úvěr vyřídit.

Rychlá půjčka

Za výhodu můžeme považovat rychlost vyřízení, liší se od jednotlivých poskytovatelů. Takzvaný "time to casch" (ukazatel rychlosti zpracování žádosti až po fyzické vyplacení peněz klientovi) se pohybuje od 15 minut až do 24 hodin. Mezi nejrychlejší služby patří ONLINE půjčka vyřízená přes internet z pohodlí domova, nebo mnohými nebankovkami nabízený servis úvěrových poradců, kteří přijedou zdarma až k vám domů.

Půjčka bez poplatku

Další z řady mýtů ale i varování pro mnohé klienty. Dnes už neexistuje nebankovní společnost, která by účtovala při sjednání půjčky, nebo dokonce před jejím vyplacením poplatek. Výjimku může tvořit produkt s platbou první splátky ihned při výplatě poskytnuté částky. Pokud se klient s takovým přístupem setká, měl by si nejprve poskytovatele nebo zprostředkovatele prověřit. Jak poskytovatelé, tak zprostředkovatelé - vázaní nebo samostatní, jsou dohledatelní v seznamu vedeném českou národní bankou. Podvodné jednání se bohužel stále nepodařilo vymýtit, najdou se pochybní zprostředkovatelé, kteří pod záminkou vyplacení vysokých částek úvěrů, od klientů vybírají poplatky schované za různé kauce nebo zálohy... Postup je vždy stejný, klient o své peníze přijde a zprostředkovatel s ním již nekomunikuje. 

Předčasné splacení půjčky s úsporou úroků

Tato výhoda se týká jak bankovních, tak nebankovních půjček, které se řídí zákonem o spotřebitelském úvěru. Podmínky se můžou lišit u podnikatelských úvěrů řídících se jiným zákonem. Klient má právo kdykoli během trvání úvěru jej částečně nebo zcela předčasně bezúročně splatit. Maximální možný poplatek činí 1 % z předčasně splacené částky. Zejména v nebankovním sektoru tak ušetří značnou část výše úvěru.

Půjčka bez doložení příjmu

V oblasti spotřebitelského úvěru se s půjčkou bez doložení příjmu nesetkáte. Zákon to přímo zakazuje. Každý žadatel musí doložit své pravidelné příjmy a poskytovatel posoudit možnosti klienta úvěr řádně splácet. V opačném přídě se může stát, že soud smlouvu zruší jako neplatnou. Zákon o spotřebitelském úvěru se však nevztahuje na živnostníky a podnikatele, kteří skutečně mohou u některých poskytovatelů půjčku bez doložení příjmu získat, a to za splnění určitých podmínek. Více zde: Půjčka pro OSVČ, podnikatele i firmy

Vyšší úrok než v bance

Jedinou nevýhodou nebnkovních půjček je vyšší úročení. Je pochopitelné, že poskytovatelé tím vyrovnávájí riziko spojené s nižší bonitou klientů. I nebankovní půjčka se dá zlevnit, jednak je tu předčasné splacení o kterém již byla řeč, ale také motivační pobídky u jednotlivých poskytovatelů. Těmi mohou být například vracení části úroků při řádném splácení nebo různé akční nabídky pro klienty kteří již prokázali platební morálku a čerpají druhou půjčku.

Žádost o půjčku ZDE: limit 250.000,- Kč. Vyřízení během několika minut zdarma

 1. Jaká částka?(*)
  Neplatný Vstup
 2. Jméno(*)
  Neplatný Vstup
 3. Příjmení(*)
  Neplatný vstup
 4. Kraj(*)
  Neplatný vstup
 5. Telefon (*)
  Neplatný Vstup
 6. Email(*)
  Neplatný Vstup
 7. Rodné číslo (*)
  Neplatný Vstup
 8. * vložte rodné číslo bez lomítka
 9. Poznámka
  Neplatný Vstup
 10. (*)
  Neplatný vstup

 11. (*) Je povinná položka
Begin< >End

Město Louny bylo založené Přemyslovci a leží na řece Ohři. Během 11. - 12. století zde byla osada Luna na místě…

Teplice jsou městem s bohatou historií a nejstaršími lázněmi v Čechách.

Litoměřice mají velmi dobrou polohu svého území a díky tomu zde lidé osidlovali toto území už v době kamenné. Stopy o…

Děčín leží v údolí řeky Labe, kde přítoky Ploučnice a Jílovský potok rozdělují území Českého středohoří od Labských…

Nymburk je královské město, které se nachází v úrodné oblasti středního Polabí a žije zde téměř 15 tisíc obyvatel.…

půjčky praha 5

Marek Drga

Tel.: 733 753 953

www.pujckyzdarma.com

Město Mladá Boleslav bylo založeno v polovině 10. století. Mladá Boleslav se skládá z 13 městských částí. Městu Mladá…

Vendula Turkovská

úvěrový specialista

web: www.aaakredit.cz

tel: 724 923 576

Pavel Kubeš

Tel.: 737 174 02

www.servisfinanci.cz

První písemnou zmínku o Kladně bychom mohli naleznout ve 14. století. Kladno se stalo v polovině 19. století důležitou…

Město Ústí nad Orlicí se nachází u soutoku Tiché Orlice a Třebovky. Žije zde kolem 15 tisíc obyvatel. Začátky města…

Jitka Blaháková

úvěrový specialista

Web: www.pujcka.expert

Tel: 730 658 841

Praha 5

O Semilech nalezneme první zmínku ve 14. století, díky stavbě kostela. Šlechta si ze zdejšího města vytvořila sídlo a…

nebankovní půjčky stráž pod ralskem

Eva Holubčáková

Tel.: 722 008 004

www.

Liberec

Michaela Fléglová

Tel.: 606 528 199

www.financenter.cz

Zdeněk Plch

Tel.: 776 839 649

www.nebankovnipujckyhradec.cz

Pardubice se nachází u soutoku dvou řek a to Chrudimky a Labe. Žije zde kolem 90 tisíc obyvatel. Nachází se zde sídlo…

Praha 4

Zita Železná

Tel.: 774 834 354

www.pujckyucetnictvipraha.cz

Facebook