fbpx

Jak fungují registry? Co o Vás ví?

Půjčka bez registru

Registry jsou důležitou součástí procesu při poptávce po půjčce. Je to dáno zákonem i pro získání informací, na jejichž základě se solidní bankovní i nebankovní společnosti rozhodují o výši úrokové sazby, nebo o výši samotného úvěru, tedy o jeho maximální výši.

Pokud při žádosti o půjčku společnost, u které půjčku poptáváte, nehledí do registrů, zbystřete, není výjimkou že se jedná o podvodné jednání. Žádná solidní společnost by tento krok při přípravě nabídky nepřeskočila. Jde o cenný nástroj, který společnosti zohledňují ve skoringových modelech. Jak je to s registry? Každý, kdo si v dohledné minulosti půjčil, už záznam v registrech má. Pokud máte půjčeno a zodpovědně splácíte, pak je to dobrá zpráva. Vaše úvěrová historie je pozitivní, a tak můžete dostat lepší nabídku. Spolehlivost se totiž cení. Pokud však své závazky berete jen tak na lehkou váhu, získat zajímavou nabídku může být problém. Zrovna dobrý dojem nedělá ani to, když oběhnete všechny banky, kde zkusíte požádat o půjčku. I tyto poptávky se propisují do registrů.

BRKI – Bankovní registr klientských informací

Jak vyplývá už z názvu, tenhle registr shromažďuje údaje o bankovních pohledávkách a přístup do něj má každý jeho člen, což je většina českých bank. Dostane se do něj každý, kdo u členské banky zažádá o kterýkoliv z úvěrových produktů, takže jsou v něm informace o sjednaných úvěrech, hypotékách, ale také třeba údaje o kreditních kartách a kontokorentech. Záznam v tomto registru zůstává 4 roky po splacení, nedokončená nebo stažená žádost 1 rok. Jestli vám teď blesklo hlavou, že byste se chtěli nechat vymazat, rovnou říkáme, že to je prakticky nemožné, pokud neumíte malé zázraky. O výpis si ale můžete požádat za poplatek v řádu stokorun. V případě nepříznivého záznamu v bankovním registru se nabízí stále získání nebankovní půjčky. Nebankovní společnosti totiž BRKI neřeší a většinou při schvalovacím procesu nahlížejí pouze do Solusu. Šance na získání půjčky je tak mnohem vyšší, a to i v návaznosti na měkčí kritéria nebankovních společností.

NRKI – Nebankovní registr klientských informací

Na rozdíl od bankovního registru v tom nebankovním najdete pro změnu nebankovní instituce. Pracuje na stejném principu, jako BRKI. Kromě nebankovních společností zde můžeme najít i záznamy leasingových společností. Jakýkoliv zápis se v nebankovním registru drží 4 roky, nedokončená nebo stažená žádost pak půl roku. Každá se ale posuzuje individuálně. Pokud máte ale ještě nesplacený úvěr, pak ani tady nedojde k vymazání. K výpisu se dostanete stejně, jako u BRKI.

SOLUS – Sdružení na ochranu leasingu a úvěrů spotřebitelům

Do třetice tu máme registr, který má chránit zájmy právnických osob a společností, které poskytují mimo půjček i služby s pravidelnou splatností. Můžeme sem zařadit například mobilní operátory apod. Přístup do Solusu má mnoho společností v Česku. Negativní záznam tu dostanete, pokud dvakrát po sobě neuhradíte včas splátku úvěru, nebo třikrát po sobě nezaplatíte třeba fakturu za telefon. SOLUS si vás pak nechá v záznamu 3 roky a výmaz není povolený. Výpis ale může za poplatek získat každý. Na webových stránkách solusu buď písemně poštou nebo prostřednictvím sms.

 

Kam dál?: Výhody nebankovní půjčky

Žádost o půjčku ZDE: limit 250.000,- Kč. Vyřízení během několika minut zdarma

 1. Jaká částka?(*)
  Neplatný Vstup
 2. Jméno(*)
  Neplatný Vstup
 3. Příjmení(*)
  Neplatný vstup
 4. Kraj(*)
  Neplatný vstup
 5. Telefon (*)
  Neplatný Vstup
 6. Email(*)
  Neplatný Vstup
 7. Rodné číslo (*)
  Neplatný Vstup
 8. * vložte rodné číslo bez lomítka
 9. Poznámka
  Neplatný Vstup
 10. (*)
  Neplatný vstup

 11. (*) Je povinná položka
Begin< >End
caslav

František Voženílek

úvěrový specialista

Web: www.nebankovni-pujcka.online

Tel: 603 574 454

Lucie Hurábová

úvěrový specialista

Web: www.garantpujcka.cz

Tel: 603 766 864

půjčky praha 5

Marek Drga

Tel.: 733 753 953

www.pujckyzdarma.com

Martina Ulrichová

úvěrový specialista

web: www.pujcky-kolin.cz

tel: 727 975 544

Miroslava Kubešová

úvěrový specialista

Web: www.mapujcka.cz

Tel: 603 573 980

beroun

Klára Neumannová

úvěrový specialista Beroun, Praha

Web: www.pujckaneniproblem.cz

Tel: 776 130 284

Jitka Blaháková

úvěrový specialista

Web: www.pujcka.expert

Tel: 730 658 841

kraluv dvur

Jindřiška Krauzová

úvěrový specialista Králův Dvůr, Praha

Web: www.pujckaneniproblem.cz

Tel: 773 800 880

Zdeněk Plch

Tel.: 776 839 649

www.nebankovnipujckyhradec.cz

Jitka Blaháková - úvěrový specialista okres Pardubice

Web: www.pujcka.expert

Facebook: zde

Tel: 730 658 841

Pobočka:…

Facebook