fbpx

Ceny hypoték padají šestý měsíc po sobě

hypoteční úvěr

Hned čtyři banky snížily v uplynulých dnech úrokové sazby hypotečních úvěrů. A snad všechny již poněkolikáté v řadě. Důvodem je mimo jiné jasný konkurenční boj. Do konce letošního roku se očekává další pokles. Od ledna letošního roku průměrná úroková sazba klesla ze 3 % pod 2,7 %, a to opět zvedlo zájem lidí o vlastní bydlení… Pokud i vy uvažujete o vlastním bydlení, zde máte několik rad, jak postupovat…

Pozor byste si měli dát především na přehnaně lákavé nabídky, ve kterých se velice často objevují pojmy „hypotéka již od XY %“. Nejnižší úroková sazba totiž nemusí znamenat nejvýhodnější hypotéční úvěr na trhu. Pohlídejte si také přidružené poplatky. Připravte se na to, že proces vyřízení je realizován v řádu dnů až týdnů v závislosti na mnoha faktorech. Rozhodně se nesnažte zatajovat jakékoliv skryté výdaje v podobě jiných půjček či kreditních karet.

Jeden z parametrů hypotečního úvěru , jehož volba je na klientovi, je tzv. fixace, tedy období, po které banka garantuje úrokovou sazbu. Některé banky také nabízejí variabilní úrokové sazby, které nejsou stanoveny napevno na určité období, ale mění se v závislosti na změnách tržních úrokových sazeb v ekonomice.

U sazeb fixovaných po určitou dobu nemusí být pravidlem, že sazby fixované na kratší období jsou vždy nižší. V poslední době jsme svědky i opaku, kdy třeba sazby na pětileté fixační období jsou nižší než sazby jednoleté. Banky při tvorbě úroků ovlivňuje nejen cena jejich zdrojů pro úvěry, ale také konkurence a očekávání.

Při volbě fixace musí klient myslet také na to, že sice bude mít po zvolené období stejnou výši splátky, nicméně se mu prodraží jakékoli mimořádné splátky úvěru před koncem fixace. Takovéto mimořádné splátky totiž banky často vysoce zpoplatňují, a tak zároveň omezují klienta při přechodu k jiné bance s výhodnějšími podmínkami.

Jak je to s hypotékami a nutným pojištěním?

Banky chtějí, aby zastavená nemovitost byla pojištěna proti živelním rizikům. V tomto případě se jedná o pojištění nemovitosti . Sjednaná pojistná částka musí zpravidla odpovídat minimálně výši poskytnutého hypotečního úvěru. Z pohledu pojišťovny by pak pojistná částka měla odpovídat tzv. reprodukční ceně nemovitosti (bývá vyčíslena na odhadu nemovitosti), aby nedošlo v případě pojistné události ke krácení pojistného plnění z důvodu podpojištění.

Nezapomeňte ani na podmínku české národní banky, každý klient musí mít z vlastních zdrojů naspořeno minimálně 20 % prostředků na pořízení nemovitosti. V tomto případě banky nerady poskytují hypotéku a zároveň neúčelový úvěr na pokrytí nutné akontace. Jednou z možností je nebankovní půjčka s možností bezúročného předčasného splacení. 

Smlouva o půjčce, na co si dát pozorVýhody nebankovní půjčky

Žádost o půjčku ZDE: limit 250.000,- Kč. Vyřízení během několika minut zdarma

 1. Jaká částka?(*)
  Neplatný Vstup
 2. Jméno(*)
  Neplatný Vstup
 3. Příjmení(*)
  Neplatný vstup
 4. Kraj(*)
  Neplatný vstup
 5. Telefon (*)
  Neplatný Vstup
 6. Email(*)
  Neplatný Vstup
 7. Rodné číslo (*)
  Neplatný Vstup
 8. * vložte rodné číslo bez lomítka
 9. Poznámka
  Neplatný Vstup
 10. (*)
  Neplatný vstup

 11. (*) Je povinná položka
Begin< >End
caslav

František Voženílek

úvěrový specialista

Web: www.nebankovni-pujcka.online

Tel: 603 574 454

Lucie Hurábová

úvěrový specialista

Web: www.garantpujcka.cz

Tel: 603 766 864

půjčky praha 5

Marek Drga

Tel.: 733 753 953

www.pujckyzdarma.com

Martina Ulrichová

úvěrový specialista

web: www.pujcky-kolin.cz

tel: 727 975 544

Miroslava Kubešová

úvěrový specialista

Web: www.mapujcka.cz

Tel: 603 573 980

beroun

Klára Neumannová

úvěrový specialista Beroun, Praha

Web: www.pujckaneniproblem.cz

Tel: 776 130 284

Jitka Blaháková

úvěrový specialista

Web: www.pujcka.expert

Tel: 730 658 841

kraluv dvur

Jindřiška Krauzová

úvěrový specialista Králův Dvůr, Praha

Web: www.pujckaneniproblem.cz

Tel: 773 800 880

Zdeněk Plch

Tel.: 776 839 649

www.nebankovnipujckyhradec.cz

Jitka Blaháková - úvěrový specialista okres Pardubice

Web: www.pujcka.expert

Facebook: zde

Tel: 730 658 841

Pobočka:…

Facebook